O Firmie

Rola Sp. z o. o. to firma z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem działająca na rynku rolnym. Działalność gospodarczą prowadzimy od 15.08.1999 roku, przy czym do 17.09.2006 roku działaliśmy pod szyldem Zrzeszenia Producentów Zbóż i Rzepaku Rola. Jesteśmy jedyną na rynku polskim firmą z własnym elewatorem, której sto procent udziałów należy do rolników.
Siedziba naszej firmy mieści się w Człuchowie (południe woj. pomorskiego), dzięki czemu sprawnie i kompleksowo obsługujemy, w towary potrzebne do produkcji rolnej, gospodarstwa rolne i podmioty handlowe na terenie trzech sąsiadujących województw. Oferujemy nawozy i środki ochrony roślin najlepszych producentów polskich i europejskich.
Jesteśmy wiodącą firmą zajmującą się kontraktacją, skupem płodów rolnych w północnej części Polski. Dzięki własnemu elewatorowi o powierzchni 50 tyś ton, możemy sprawnie odbierać od producentów płody rolne w trakcie żniw. Skupujemy: pszenicę , żyto, pszenżyto, jęczmień, owies rzepak, łubin i kukurydzę.

Posiadamy certyfikat RedCert pozwalający nam na obrót płodami rolnymi na terenie całej Unii Europejskiej.
Prężny rozwój naszej firmy doceniony został dwukrotnym (w 2011 i 2012 roku) przyznaniem wyróżnienia Gazele Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się firm przez Puls Biznesu.